15 Ağustos 2018 Çarşamba

İkili Bisiklet Nedir? İkili Bisikletin Diğer Adı Nedir?

Özellikle doğa gezilerinde ikili bisiklet oldukça tercih ediliyor. Bu yazımızda ikili bisiklet nedir, ikili bisikletin adı nedir gibi sorulara yanıt veriyoruz. Hadi ipucu bu yazımızda olacak.Hadi ipucu için yarışmacılara cevapları vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda ikili bisiklet nedir, ikili bisikletin adı nedir soruları cevabımız olacak. Dünyanın endüstriyelleşmesi ve beton yığınları arasında kalmamızla birlikte, doğa gezileri daha çok tercih edilir oldu.

Doğa gezilerinde en çok kullanılan araçlardan biri de bisiklet oluyor. Bir kişi için tamam, ancak iki kişi aynı havayı soluyarak gezmek istiyorsa? İşte o zaman büyük bir birliktelik gerektiren iki kişilik bisikletler devreye giriyor.

ikili tandem bisiklet


Bu akşamın ipucu “Havalar güzelleştikçe hep bir doğaya kaçış ya da bisiklet gezintileri ön plana çıkar Daha kalabalık ekiplerle her şey daha eğlenceli olabilir. Peki ikili bisikletleri hiç görmüş müydünüz? Deneyimleme fırsatınız oldu mu? Biz ikili bisiklet diyoruz ama başka adı var mıdır?” şeklinde sorulmuştu.

İkili bisiklet nedir?

Bu bisikletler aynı gövdeyi iki kişinin kullanması esasına dayanır. İki kişilik bir bisiklet istemek için pek çok neden var ve en etkileyici olanları, biraz saçma görünmeleri ancak dolayısıyla delice eğlenceli olmalarıdır. Senkronize şekilde binmeyi öğrenmek, iletişim becerilerinizi ve güveninizi geliştirmeye istekli olmayı gerektirir.Bu bisikletlerde öndeki biniciye pilot, arkadaki biniciye stoker denir. Sürmesi ve dengede kalması dahi oldukça zordur. Ancak iki sürücü de iyi iletişim halinde olur, eşit aralıklarla pedal çevirirse aslında sürmesi son derece kolaylaştırılır.

İkili bisikletin adı nedir?


Bu tür bisikletler, tandem olarak adlandırılır. Tandem bisiklet şeklinde ifade edilse de aslında İngilizce’de “tandem” doğrudan ikili bisikletin karşılığı olarak adlandırılmıştır. Art arda, peş peşe gibi anlamları olan “tandem” kelimesi, zamanla bu bisikletlerin karşılığı olmuştur.


0 yorum:

Yorum Gönderme