16 Ağustos 2018 Perşembe

Her Şeyin Teorisi Filmi Konusu ve Kısa Özeti

The Theory of Everything filmi bugünkü Hadi İpucu olacak. Yazımızda Her Şeyin Teorisi filmi kısa özeti, konusu ve oyuncuları yer alıyor. Her Şeyin Teorisi’ndeki bilim adamı kimdir?

Hadi Bilgi Yarışması için yarışmacılara verilen ipuçlarının muhtemel yanıtlarını aramaya devam ediyoruz. Bugün saat 12:30’daki yarışma için verilen Hadi ipucu The Theory of Everything, yani Her Şeyin Teorisi filmi oldu. Her Şeyin Teorisi kısa özeti ve filmin konusu, oyuncu kadrosu gibi bilgileri bir araya getirdik. Her gün ipuçları hakkında detaylı bilgiye ilk Merak Konuları’ndan ulaşabilirsiniz.


the theory of everythingİpucu şu şekilde sorulmuştu: “Hadi bugün 12:30’da. İpucumuz bir dahinin hikayesinden geliyor. Modern bilim ve teknoloji tarihini değiştiren çok önemli bir bilim adamı. ‘’Her şeyin Teorisi’’ filmini izlemiş miydiniz? İzlemediyseniz kesinlikle tavsiye ediyoruz. Tabii ki izleyenler izlemeyenlere kısa bir özet geçebilir.

Her Şeyin Teorisi Konusu

Film, bir biyografi olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden fizikçi Stephen Hawking’in hayatı filmde konu alınıyor. Filmde Hawking’in gençlik yıllarına, 1960’lara gidiyoruz. Dünya sinema tarihine en başarılı ve en popüler biyografilerden biri olarak geçen film, ülkemizde de çok sevilmiş ve popüler olmuştur.


Kısa Özet

Herşeyin Teorisi, dönemimizin en parlak ve ünlü fizikçisi olan Stephen Hawking'in, 1960'larda Cambridge'de öğrenim görürken aşık olduğu sanat öğrencisi Jane Wilde ile hikayesini anlatıyor. 21 yaşındayken ölümcül bir hastalık teşhisi konan, yaşaması için sadece iki yılı kaldığı söylenen Stephen, çok parlak bir öğrencidir.Hawking, kendisi gibi Cambridge öğrencisi Jane Wilde'a aşık olur. Hem Einstein'ın varisi olarak anılır hem de üç çocuk babası bir eş olarak hayatına devam eder. Stephen'ın fiziksel olarak çöktüğü, akademik unvanının yükseldiği yıllarda evlilikleri de ciddi bir testten geçecektir. Jane ve Stephen birlikte imkansızlıklara meydan okur, tıp ve bilimde yeni akımlar yaratır ve hayal edebileceklerinden daha fazlasını başarırlar.

Her Şeyin Teorisi Oyuncuları

Filmin yönetmeni James Marsh’tır. Stephen Hawking rolünde Eddie Redmayne oynarken Felicity Jones; Jane Hawking rolünü oynamştır. Charlie Cox, Emily Watson, Simon McBurney, David Thewlis gibi oyuncular da filmde karakterlere can vermiştir.


0 yorum:

Yorum Gönderme